Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Slávme slávne slávu Slávov slávnych

Mošovské zimné radovánky

Krásne slnečné, príjemne mrazivé počasie v nedeľu 9. decembra 2012 popoludní vylákalo mošovčanov na námestie, aby všetci spolu - malí aj veľkí - zažili neopakovateľnú atmosféru Mošovských zimných radovánok. Spokojní boli asi všetci - predávajúci, kupujúci, obdarované deti aj diváci. Nechýbala vianočná hudba, radostný spev, ozdoby, koláčiky, punč, Mikuláš s darčekmi, rozžiarené detské očká a hlavne dobrá nálada. O rok sa stretneme zas! Fotky z radovánok nájdete vo fotogalérii.


 

18. ročník Mošovského jarmoku

V dňoch 5. - 6. 10. 2012 sa v našej obci uskutočnil 18. ročník Mošovského jarmoku s bohatým kultúrnym programom. Sprievodnými podujatiami jarmoku boli: oblastná výstava drobných zvierat, výstava ovocia, zeleniny a kvetov ako aj výstava sypaných obrazov. Jarmok navštívilo niekoľko tisíc ľudí, ktorí si mohli kúpiť to, čo im padlo do oka vo viac ako 400 stánkoch. Fotky z jarmoku nájdete vo fotogalérii.


 

36. ročník medzinárodného turnaja vo volejbale mužov a žien o pohár ŠRZ Drienok

V dňoch 25.-26. augusta 2012 sa v našej obci pri príležitosti  68. výročia SNP konal 36. ročník medzinárodného turnaja vo volejbale mužov a žien "o pohár ŠRZ Drienok". Turnaja sa zúčastnilo 64 družstiev.
Výsledky:
ŽENY  I. trieda: 1. Žába a její kozy, 2. Sokol Frýdek Místek, 3. Béčka
         II. trieda: 1. CSW Kozy, 2. Malé pivá, 3. Tvrdošínky
MUŽI I. trieda: 1. Zvolen, 2. Hydrex Hriňová, 3.Triezvych nás nedostanú
                                                  II. trieda: 1. To je jedno, 2. Tatran Turček, 3. Kovárka
Fotky z turnaja nájdete vo fotogalérii.


 

18. ročník súťaže hasičských družstiev o putovný pohár starostu obce Mošovce

putovný pohárV nedeľu 1. júla 2012 sa v našej obci uskutočnil 18. ročník súťaže hasičských družstiev o putovný pohár starostu obce Mošovce v súťažnej disciplíne - požiarny útok s vodou - muži, muži nad 35 rokov.
Podujatia sa zúčastnili okrem 18 družstiev z okolitých hasičských zborov aj hasičské zbory našich družobných obcí z Laliča v Srbsku a z obce Dwikozy z Poľska.V kategórii muži zvíťazilo družstvo z Dolnej Štubne, na 2. mieste sa umiestnilo družstvo z Rakše, 3. miesto obsadili muži z Turčianskeho Michala.
V kategórii muži nad 35 rokov získala prvé miesto Kremnica, na veľmi peknom druhom mieste sa umiestnilo naše družstvo z Mošoviec, tretie skončilo družstvo z Malého Čepčína.
                                 Fotky z podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii.  


 

Predškoláci zbierali odpadky


Aj naši predškoláci z MŠ majú radi prírodu. Aby bola v našej obci ešte krajšia, pani učiteľky spolu s deťmi zorganizovali dňa 7. júna 2012 brigádu v parku a v okolí multifunkčného ihriska, kde vyzbierali všetky odpadky a tým ukázali, že aj keď sú maličkí, vedia dokázať veľké veci.


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka