Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Obecný klub stolného tenisu

Po vytvorení občianskeho združenia OKST / Obecný klub stolného tenisu/ a za podpory Obce Mošovce už rok funguje skupina nadšencov stolného tenisu v Mošovciach.
Prvý rok účasti v šiestej lige okresu Martin sme sa umiestnili na šiestom mieste z deviatich. Iba o skóre nám ušlo piate miesto. Týždenné výsledky ste si mohli prečítať v športovej rubrike "Život Turca" alebo na www.pinec.info. Najvyššiu úspešnosť v lige dosiahol Igor Šavol 65,45 %, Pavol Kostolník st. 47%, Milan Rakús 34,62 %. Z hráčov, ktorí odohrali menej ako 50% zápasov mali takúto úspešnosť: Pavol Kostolník ml. 53,85%, Ján Piecka 40%, Ján Feriančik 30,77%, Rado Ličko 25%.
OKST Mošovce zabezpečuje krúžky stolného tenisu v miestnej základnej škole a v gymnáziu M. Galandu v Turč. Tepliciach. Najväčšie talenty z týchto škôl - Raimund Lauro, Miro Štefunda, Oliver Hrivnák, Zhen Yu Xia, Pavol Mišák vytvoria "B" družstvo do šiestej ligy v sezóne 2012/2013. Nesmieme zabudnúť na Michaelu Kaňkovú, Niku Badovú a Janku Lukáčovú, ktoré vyhrali okresné kolo družstiev a pôjdu reprezentovať školu na krajské kolo. Veľmi dobre sa uchytil aj Matúš Magoč a začínajú hrať aj úplní začiatočníci - Jakub Straka, Ľudo Bada, Matúš Dobrotka, Barbora Pišková s bratom Braňom, Janko Junas, Lukáš Lichner a ďalší. 

Držíme palce najmä našej mládeži, aby preslávila Mošovce aj v tomto odvetví športu.


Športu zdar!


Vincent Straka, 02.04.2012          


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka