Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Náučný chodník

Mošovce sú jednou z najkrajších obcí regiónu Turiec. Neopakovateľné čaro tejto oblasti dodáva krásna okolitá príroda. Bezprostredná blízkosť Národného parku Veľká Fatra odkrýva široké možnosti na aktívny oddych. Či už si vyberiete cykloturistiku, prechádzky po úpätí spomínanej Veľkej Fatry alebo zvolíte náročnejšiu turistiku s cieľom Drienok /1273 m/, Ostrá /1247 m/ a Tlstá /1373 m/ v neďalekej Gaderskej a Blatnickej doline, určite budete spokojní.

V júni 2010 pribudol v obci nový náučný chodník tiahnuci sa dedinou smerom na kúpalisko, Báronov hrob, Rybníky( farma Jack - kone), Čerňákovo, park a kaštieľ a celý okruh sa uzavrie na námesti pred obecným úradom.

Chodník prechádza za kúpaliskom novou alejou, vysadenou na jar v roku 2010, míňa pri Baronovom hrobe "kušniersku alej" - čo je alej vysadená z orechov, ktorých plody použivali mošovskí kožušníci na farbenie koží a pri rybníkoch na Čerňákove opätovne naväzuje na alej vychádzajúcu z parku. Okolo trasy sa nachádza osem informačných tabuľ.

Trasu je možné absolvovať pešo, ale aj na bicykloch, trasa nie je náročná.

 


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka