Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Slávme slávne slávu Slávov slávnych

Maškarný ples


Dňa 4. 2. 2012 Obec Mošovce usporiadala v sále PZ 1. Maškarný ples. Okrem domácich sa na ňom zúčastnili aj hostia z iných miest a obcí. Atmosféru plesu dotvárala viac ako polovica návštevníkov v originálnych maskách.
V organizovaní Maškarného plesu by sme chceli pokračovať aj v ďalších rokoch, preto sa už teraz tešíme a zároveň Vás všetkých pozývame zas o rok na "náš" ples.
O vynikajúcej atmosfére plesu svedčia aj nasledovné fotky


 

Pripomienka 160. výročia úmrtia Jána Kollára v Prahe

V nedeľu 22.1.2012 sa konala v Prahe Pripomienka 160. výročia od úmrtia evanjelického farára, literárneho vedca, básnika i archeológa – mošovského rodáka Jána Kollára.
Slávnosť pripravili Spoločnosť Jána Kollára v ČR, Slovenský evanjelický a.v. cirkevný zbor v Prahe, Slovenský inštitút v spolupráci so Spoločnosťou M.R. Štefánika, OcÚ Mošovce pod záštitou slovenského veľvyslanca v ČR Ing. Petra Brňu.
Súčasťou programu boli aj Slávnostné služby Božie v Chráme sv. Michala V Jirchářích,  Praha 1. Tejto Pripomienky sa zúčastnila aj delegácia z našej obce, rodnej obce Jána Kollára. Život a dielo Jána Kollára pripomenul  PhDr. Jozef Beňovský, riaditeľ SNLM v Martine. Čestné členstvo Spoločnosti Jána Kollára odovzdal jej predseda Ing. Vojtech Vecán predchádzajúcemu starostovi obce Ing. Jánovi Žirkovi. Pripomienka pokračovala popoludní pietnym aktom pri náhrobku Jána Kollára na Olšanských cintorínoch.
Fotky nájdete vo fotogalérii.


 

Vianočný turnaj v stolnom tenise

Obecný úrad v spolupráci s obecným klubom stolného tenisu usporiadal 26.12.2011 Vianočný turnaj v stolnom tenise.
Na 1. mieste a Titul majstra Mošoviec v stolnom tenise získal Jeremiáš Straka.
2. miesto - Imrich Arvay
3. miesto - Pavol Kostolník st.

Na ďalších miestach sa umiestnili: Vincent Straka, Pavol Kostolník ml., Juraj Zubáň, Milan Rakús, Ján Piecka, Ján Feriančík, Pavol Mišák, Raimund Lauro, Igor Šavol.
Fotky z turnaja nájdete v našej fotogalérií.


 

Živý Betlehem

živý betlehem
Na spríjemnenie adventného času ŠRZ Drienok  v Mošovciach pripravil v nedeľu 11.12.2011 kultúrne popoludnie „Živý Betlehem“. Vďaka OZ Dobrý pastier Kláštor pod Znievom mohli hostia vidieť Betlehem aj so živými zvieratkami. Deti mohli zvieratká kŕmiť a povoziť sa na somárikoch. Betlehemský príbeh nám priblížili deti zo ZUŠ Turčianske Teplice a vianočnú náladu dotvorili vianočnou hudbou a koledami deti zo ZUŠ Kláštor pod Znievom.
Fotky nájdete vo fotogalérii.


 

Mošovské zimné radovánky

mikulasAj tento rok v adventnom čase sme pokračovali v tradícii organizovania Mošovských zimných radovánok, ktoré navodili atmosféru prichádzajúcich Vianoc. K navodeniu vianočnej atmosféry prispeli aj naši spoluobčania, ktorí mali chuť, vôľu, fantáziu a ochotu ponúknuť niečo z vlastnej výroby, za čo im patrí naša vďaka.  O kultúrny program sa postarali deti miestnych škôl, ktorým Mikuláš so Snehulienkou rozdali sladkosti.
Touto cestou ďakujeme sponzorom, vďaka ktorým sme mohli zabezpečiť mikulášske balíčky pre 150  detí, ktoré sa podujatia zúčastnili.
Foto z podujatia nájdete vo fotogalérii.


 

 


 


 

 


 


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka