Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Slávme slávne slávu Slávov slávnych

Mama, oco, poďme spolu do knižnice

Dňa 26.03.2013 navštívilo 18 predškolákov z MŠ rozprávkové postavičky, ktoré boli ukryté v detských knihách v obecnej knižnici.
Návšteva sa uskutočnila v popoludňajších hodinách, aby mali možnosť spoznať priestory knižnice aj rodičia detičiek.
Podujatie pripravila knihovníčka v rámci Týždňa slovenských knižníc. Deti sa rozprávali o knižnici, o knihách, boli veľmi prekvapené, aké množstvo kníh videli. Sami rozprávali ako sa ku knihe treba správať aj ako sa treba správať v knižnici. Najviac pútavá bola samotná práca s knihou. Deti si mohli knihy prezerať a každý si  mohol knihu, ktorá sa mu najviac páčila, zapožičať domov. Tým sa stali predškoláci členmi knižnice. Spolu s pani učiteľkami si vytvorili vlastné čitateľské preukazy. Po skončení podujatia deti dostali darček - okrem sladkosti to bol obrázok s námetom knižnice, ktorý si môžu vyfarbiť spolu s rodičmi. Obrázky budú vystavené v knižnici.
Na záver treba vysloviť len presvedčenie, že táto ich návšteva nebola jediná v knižnici.

Fotky z akcie nájdete vo fotogalérii.


 

"Dobrý deň pán Andersen"

V rámci "Týždňa slovenských knižníc" sa v priestoroch našej knižnice konalo dňa 21. marca 2013 podujatie pod názvom "Dobrý deň pán Andersen". Podujatie pre žiakov 1. stupňa ZŠ Jána Kollára  v Mošovciach pripravili pani učiteľky. Pre približne 40 žiakov bolo pripravené popoludnie s rozprávkami    H. Ch. Andersena. Podujatie otvorila pracovníčka knižnice. Deti boli rozdelené do troch pracovných skupín, v ktorých prebiehalo hlasné čítanie spojené s tvorivou činnosťou.

Podujatie malo tri časti: 1. Princezná na hrášku
                                 2. Cisárové nové šaty
                                 3. Malá morská panna

Podujatie skončilo po 19.00 hodine. Na záver bolo vyhodnotenie podujatia, deti obdržali certifikát a bolo pre nich zabezpečené občerstvenie.

Fotky nájdete tu.


 

2. Maškarný ples


Majú smolu tí, ktorí neboli 19. januára 2013 v Mošovciach na 2.Maškarnom plese. Plná sála masiek, program, výborná hudba, ešte lepšia nálada a zábava až do rána svedčia o ďalšom vydarenom podujatí.
Dôkaz si pozrite vo fotogalérii.


 

Pozdrav odmlčaného básnika

Dňa 18. 12. 2012 o 18,00 hodine sa v mošovskom kaštieli konal literárno-hudobný program Pozdrav odmlčaného básnika venovaný 120. výročiu narodenia Štefana Krčméryho. Prítomným sa prihovoril riaditeľ Slovenského národného literárneho múzea SNK v Martine (SNLM SNK) PhDr. Jozef Beňovský. V programe účinkovali členovia Kruhu 3P (priatelia poézie a prózy) - Eva Benčíková, Zuzana Bukovská, Gabriela Hamranová, Martin Klein, Zuzana Kmeťová, Zuzana Kramárová a Eva Potůčková. Kruh 3 P pôsobí dvadsať rokov pri SNLM v Martine. Na husliach hral Ľubo Šamo. Scenáristicky a režijne program pripravili Eva Kalnická a Vlasta Kunovská. Po skončení literárno-hudobného pásma vedúci Vydavateľstva MS Mgr. Igor Sokolík predstavil knihu Veci na dne duše. Dva neznáme rukopisy Štefana Krčméryho od Anny Zelenkovej, ktorá rukopisy Štefana Krčméryho objavila v pozostalosti Tomáša G. Masaryka v Prahe. Za Maticu slovenskú sa hosťom prihovoril predseda Matice slovenskej Ing. Marián Tkáč, PhD. Riaditeľ literárneho ústavu Matice slovenskej PaedDr. Miroslav Bielik vyhlásil prvý ročník celoslovenskej literárnej súťaže určenej mladým literátom O cenu Štefana Krčméryho.


 

Stretnutie so spisovateľom a privítanie knižného diela


V príjemnom prostredí mošovského kaštieľa sme sa 12. decembra 2012 stretli na celoturčianskej prezentácii nového prepracovaného a doplneného vydania a  privítaní nového knižného diela Turčianske povesti, ktorého autorom je mošovčan p. Jozef Tatár.
Symbolicky zlatou trávou z Tlstej knihu k čitateľom vyprevadili starosta  Mošoviec Peter Mojtek a primátor Turč. Teplíc Michal Sygút. Fotky nájdete vo fotogalérii.


 

dnes je: 21.2.2019

meniny má: Eleonóra

webygroup
ÚvodÚvodná stránka