Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Slávme slávne slávu Slávov slávnych

História

Tam, kde nížina Turčianskej kotliny začína prerastať v podhorský hrebeň jedinečnej Veľkej Fatry  s vrcholmi Ostrou a Drienkom, leží mestečko Mošovce.

Prvý raz sa Mošovce spomínajú v donačnej listine kráľa Ondreja II. z roku 1233. Najprv sa rozvíjali ako kráľovská osada so slobodnou advokáciou, od polovice 14. storočia ako výsadné mestečko podriadené kráľovskému hradu Blatnica. Roku 1527 sa dostali do rúk rodu Révayovcov, ktorý takmer 400 rokov potláčal mošovské mestské práva.

V minulosti boli Mošovce významným remeselníckym strediskom Turca. Remeselná výroba dosiahla skutočne veľký rozmach a v mestečku pôsobilo okolo 15 cechov, najdlhšie sa udržal cech čižmárov a najslávnejší cech kožušníkov...

                                                                                                         Viac o histórii Mošoviec


 

OZNAMY

Mobilný obecný rozhlas PAGGO.online Vytlačiť
 

Vážení spoluobčania,

Obecný úrad neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v našej obci. Našou snahou je poskytnúť informácie aj občanom, ktorí sú celý deň v práci alebo mimo bydliska a nezachytia informácie z miestneho rozhlasu alebo úradnej tabule zverejnené v pracovnom čase. Priblížiť sa chceme aj častiam, kde zatiaľ miestny rozhlas nie je. 
Mobilný obecný rozhlas je nová mobilná aplikácia našej obce do Vášho mobilu. Informácie Vám chodia do mobilu a Vy si ich prečítate keď máte chuť a čas. 
Úradná tabuľa, dôležité oznamy, kultúra, šport, pre deti a iné, to sú témy, ktoré Vám budeme posielať.

Stiahnite si do mobilu paggo.online – zdarma a vyberte si našu obec ako obľúbenú, cez aplikáciu Google Play alebo App Store.

Veríme, že už nezmeškáte žiadne hlásenia obecného rozhlasu.

www.paggo.online

 

Súbor na stiahnutie paggo online.pdf paggo online.pdf (214.6 kB)

 
 

SMÚTOČNÉ OZNAMY

Smútočné oznamy

MAPA CINTORÍNA MOŠOVCEVytlačiť
 

Mapu cintorína Mošoviec si môžete pozrieť na tomto odkaze.


 
 

Udialo sa v našej obci . . .

Oslavy 225. výročia narodenia Jána Kollára

socha Jána KolláraV dňoch 28. - 29. júla 2018 sa v Mošovciach konali oslavy 225. výročia narodenia Jána Kollára, hlásateľa myšlienky všeslovanskej vzájomnosti. V sobotu mal slávnostný príhovor starosta obce pri soche Jána Kollára na námestí, kde zaznelo aj literárno - hudobné pásmo. Potom sa účastníci podujatia presunuli na organový koncert Michelle Hradeckej v Evanjelickom kostole. V nedeľu navštívili rodný dom Jána Kollára a položili spomienkovú kyticu k jeho soche. O 10:00 hodine boli Slávnostné Služby Božie v Evanjelickom kostole. Fotky z podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii.


 

Hasičská súťaž "O putovný pohár starostu obce" 2018

hasičiV sobotu 30. júna 2018 sa na futbalovom ihrisku v Mošovciach uskutočnil 24. ročník súťaže hasičských družstiev o putovný pohár starostu obce Mošovce. Fotky si môžete pozrieť tu.


 

Futbaloví Majstri okresu TR a MT

futbalistiV nedeľu 17. júna 2018 odohrali žiaci Mošoviec so Sučanmi. Keďže sa žiaci Mošoviec umiestnili na prvom mieste okresnej súťaže, boli im po futbalovom stretnutí odovzdané medaily. Fotky si môžete pozrieť tu.


 

Deň matiek 2018

detské predstavenieAj tento rok druhá májová nedeľa patrila mamám a spolu sme Deň matiek oslávili v sále požiarnej zbrojnice v Mošovciach. Deti miestnych škôl pod vedením svojich pedagógov piesňami, úprimným slovom, hudbou a tancom poďakovali svojim mamám, starým mamám a babičkám. Mamičky, ďakujeme!
Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.


 

dnes je: 19.8.2018

meniny má: Lýdia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka