Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Slávme slávne slávu Slávov slávnych

19. ročník Mošovského jarmoku

Už 19-ty krát bolo námestie v Mošovciach a jeho priľahlé ulice miestom diania Mošovského jarmoku. Množstvo návštevníkov a rekordný počet (454) predávajúcich svedčia o dobre zorganizovanom podujatí. Sprievodné podujatia, kultúrny pogram a veľmi dobré počasie boli veľkým základom úspechu.
Aj touto cestou ďakujeme všetkým, do diania jarmoku zainteresovaným, za ochotu obetovať svoj voľný čas v prospech návštevníkov jarmoku. Myslíme, že spoločné dielo sa opäť podarilo. Posúdťe sami z fotiek.


 

37. ročník medzinárodného turnaja vo volejbale mužov a žien o pohár "ŠRZ Drienok".

V dňoch 23.-25. augusta 2013 sa v našej obci pri príležitosti 69. výročia SNP konal 37. ročník medzinárodného turnaja vo volejbale mužov a žien "o pohár ŠRZ Drienok".
Výsledky:
ŽENY
I. trieda: 1. VK TAMI Blava, 2. Palkovická bečka, 3. TJ Sokol Frýdek Místek, 4. VK TASK obliny MT, 5. KNM krásky, 6. Rezne L. Hrádok, 7. Aha, 8. HIT Trnava, 9. Retro Blava, 10. ŠK L. Mikuláš, 11. SVK-DK Tvrdošín, 12. Námestovu nič

II. trieda: 1. Odrastenky Martin, 2. Štramberk, 3. Divošky, 4. VK TASK šumienky MT, 5. P.A.Team, 6. Levice, 7. Z džury do džury, 8. Gřegořovy řepy, 9. Palkovické špinky, 10. Bompary, 11. Pripečené buchty, 12. Uhlie už mám

MUŽI
I. trieda: 1. Krasokorčuliari, 2. Palkovice "A", 3. Srnky, 4. Zvolen, 5. Légia skazy, 6. Palkovice "B", 7. Vamos Rafa, 8. Dobří bobři, 9. Tvarohoví šulínci, 10. Sybricks, 11. Gambei, 12. Spotená Božena, 13. TJ Oravan Námestovo

II. trieda: 1. To je jedno, 2. Beskydská sebranka, 3. Fakt best of, 4. Lipovník, 5. Iné prdy, 6. CSW Kozy, 7. V každom koši nagrcané, 8. Plnené maliny, 9. Kontumačne do finále, 10. VK Spartak Komárno, 11. Harmo team, 12. Tatran Turček, 13. Koniférka TEAM, 14. Prehrali s Trstenou, 15. Žiarovka, 16. Party Krú, 17. Dobrá zápitka, 18. Format "C"

Fotky z turnaja si môžete pozrieť vo fotogalérii.


 

Oslavy obce

V dňoch 26. - 28. júla 2013 sme v Mošovciach oslavovali dve výročia: 780. výročie prvej písomnej zmienky o obci a 220. výročie narodenia Jána Kollára.
Počas osláv bolo v obci niekoľko podujatí. Atmosféru osláv navodil organový koncert v evanjelickom kostole. Na slávnostnom zasadnutí OZ sme udelili čestné občianstvo piatim zahraničným priateľom za šírenie dobrého mena a propagáciu obce Mošovce v zahraničí. V sobotu sa konal medzinárodný futbalový turnaj veteránov, hudbou, spevom, tancom a hovoreným slovom sme na námestí spomínali na život a dielo Jána Kollára. Pri príležitosti osláv bola otvorená aj výstava "Mošovce v archívnych prameňoch a dobových fotografiách", po jej návšteve sa účastníci osláv mohli zabaviť na tanečnom kole za PZ. V nedeľu sa slávnostnými službami Božími oslavy ukončili. 
Fotky z osláv nájdete vo fotogalérii.

O našich oslavách informovali aj niektoré zahraničné médiá.
napr. Berlín:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.497471803661682.1073741840.193213817420817&type=1,

Budapešt: http://www.luno.hu/index.php/aktuality/aktuality-kultura/20353-ve-kolepe-oslavy-j-kollara-v-mo-ovciach-s-budape-tianskymi-evanjelikm,

Srbsko: http://www.hl.rs/kollar-spajal-a-ukazoval-cestu.

 


 

19. ročník súťaže hasičských družstiev o putovný pohár starostu obce Mošovce

30. júna 2013 sa opäť stretli dobrovoľní hasiči na ihrisku v Mošovciach, aby preukázali svoje zručnosti v disciplíne požiarny útok v súťaži o Putovný pohár starostu obce Mošovce.
Súťaže sa zúčastnilo celkom 17 kolektívov súťažiacich v dvoch kategóriách.
V kategórii muži súťažilo 11 družstiev hasičov. Socovce sa umiestnili na najvyššej priečke s časom 15,58 s, druhý bol Turčiansky Michal s časom 16,53 s a tretie miesto si vybojovali Blážovce s časom 16,84 s.
V kategórii muži nad 35 rokov zo šiestich družstiev 1. miesto získali muži z  Blážoviec, 2. sa umiestnili dobrovoľní hasiči z Mošoviec a 3. miesto získalo Čremošné.

Fotky z podujatia nájdete vo fotogalérii.


 

Návšteva detí z ČR v našej materskej škole


V dňoch 27.5 - 30.5.2013 navštívili našu materskú školu deti, učiteľky a rodičia z partnerskej  materskej školy Sluníčko v Kolíne-Sendražiciach. Návšteva sa uskutočnila v rámci programu Comenius  a projektu Krtko a kráľovná, do ktorého sme zapojení.
Počas pobytu na Slovensku českí rodičia vodili svoje deti do našej materskej školy. Deti sa  navzájom veľmi rýchlo zoznámili a spoločne sa zúčastňovali výchovno-vzdelávacích aktivít. Pre našich českých partnerov sme pripravili zaujímavý program. Prvý deň v materskej škole  českí rodičia  ochutnali  našu slovenskú špecialitu, bryndzu. Zo začiatku s obavami  ale nakoniec s uznaním kvality a výnimočnej chuti. Deti absolvovali koncert s ukážkami hry na ľudové nástroje, fujaru,  rôzne píšťalky, fujaru trombitu, roh, gajdy, heligónku a iné. Počúvali slovenské ľudové piesne a nechýbal ani tanec.  Pán Budinský z OZ Cimbal  z Očovej ich vtiahol do zábavy  a v závere výchovného  koncertu všetky deti spontánne tancovali v rytme  slovenskej ľudovej hudby. Druhý deň sme navštívili  Rozprávkový svet Habakuky  na Donovaloch  a popoludní zašli do mošovskej pekárne Fatran, kde pekári  deťom ukázali, ako sa pečie chlebík. Vo štvrtok  bol pripravený  šachový turnaj českých a slovenských škôlkárov. Deti ukázali svoje schopnosti v kráľovskej hre  a veru môžeme povedať, že nám vyrastá nová generácia šachistov v Mošovciach. Popoludní sme sa rozlúčili, deti a učiteľky dostali na pamiatku malé darčeky. Už sa tešíme  a pripravujeme na návštevu našich detí u českých priateľov  v materskej škole Sluníčko.

Dovidenia 24. júna  v Kolíne.

Prezentáciu zo spoločných aktivít si môžete pozrieť tu.


 

Deň matiek

Úprimné slová a krásne vyznania z úst účinkujúcich dojali väčšinu účastníkov celoobecnej slávnosti Dňa matiek, ktorá sa konala v nedeľu, 12. mája 2013 v sále požiarnej zbrojnice v Mošovciach.

Fotky účinkujúcich si možete pozrieť vo fotogalérii.


 

Stavanie mája

V príjemný predmájový podvečer ožili aj v našej obci staré tradície stavania májov. Mošovskí mládenci postavili na námestí 25 metrov vysoký máj. Radostnú atmosféru podujatia svojim programom oživili aj členovia folklórneho súboru Drienok a žiaci ZUŠ Mošovce. 

Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 


 

dnes je: 23.10.2018

meniny má: Alojzia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka