Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Slávme slávne slávu Slávov slávnych

Výstava trofejovej zveri ulovenej v poľovníckom roku 2016

V dňoch 24. – 26. marca 2017 sa na Požiarnej zbrojnici v Mošovciach uskutočnila výstava trofejovej zveri ulovenej v poľovníckom roku 2016 v okresoch Martin a Turčianske Teplice. Na výstave si návštevníci mohli pozrieť nádherné trofeje jeleňov, srncov, muflónov, medveďov, vlkov, kly diviakov a taktiež kresby detí mošovských škôl ako oni vnímajú prírodu. V sobotu si návštevníci mohli pochutnať aj na výbornom guľáši z mladého jeleňa. Organizátormi a garantmi výstavy boli: Slovenská poľovnícka komora, Okresný úrad Martin, Odbor pozemkového a lesného hospodárstva, Slovenský poľovnícky zväz, Turčianska regionálna organizácia Martin za spolupráce Poľovníckeho združenia Bukovina a obce Mošovce. Fotky z výstavy si môžete pozrieť tu.


 

Bol týždeň slovenských knižníc a my sme spolu s deťmi vhupli na chvíľu do rozprávky

deti v knižniciV rámci celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktorý bol tento rok vyhlásený od 13.3. do 17.3.2017 sa konal vo štvrtok nielen pre našich čitateľov obecnej knižnice, ale aj pre ostatných záujemcov knižničný deň. V rámci tohto dňa deti MŠ a žiaci ZŠ zavítali do nášho rozprávkového domu, kde sme spolu hľadali rozprávkové postavičky. Pripravený bol slávnostný zápis malých čitateľov, deti dostali čitateľský preukaz a k tomu pasovací dekrét člena obecnej knižnice. Deti z MŠ si svoje čitateľské preukazy vyrobili samostatne so svojimi p. učiteľkami. V odpoludňajších hodinách sme si spoločne so žiakmi ŠKD a p. vychovávateľkami prečítali rozprávku. Dohodli sme sa, že žiaci spoločne vytvoria plagát, kde každý nakreslí, čo sa mu v rozprávke páčilo. Dnes deti hľadajú v knižnici najmä vhodnú náučnú literatúru. Tento záujem potvrdili aj žiaci 6. ročníka, preto pre túto vekovú kategóriu bola pripravená práca s takouto literatúrou. Cieľom tohto podujatia bolo pripraviť pre deti podujatie, počas ktorého sa budú v knižnici dobre cítiť, naučia sa orientovať v knižničnom fonde a dokázali si v knižnici nájsť pre seba vždy niečo zaujímavé. Fotky z návštevy knižnice si môžete pozrieť tu.

                                                                                                          Jana Fánčiová


 

70. výročie založenia Slovenského ev. a. v. cirkevného zboru v Prahe

PrahaV sobotu a v nedeľu 25. a 26. februára 2017 si Slovenský evanjelický a. v. cirkevný zbor v Prahe pripomenul 70. výročie založenia cirkevného zboru. Slávnosti sa konali v Chráme sv. Michala v Jirchářích v rámci osláv 500. výročia reformácie. Podujatie sa konalo za účasti zástupcov viacerých cirkví a vládnych inštitúcií z Česka i zo zahraničia, ako aj hostí z Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku, tak isto aj z našej obce. Dôležitou súčasťou slávnostných služieb Božích bolo posvätenie nového kostolného zvona, ktorý dostal meno Zvon reformácie. Fotky z podujatia si môžete pozrieť tu.


 

dnes je: 17.8.2017

meniny má: Milica

webygroup
ÚvodÚvodná stránka